דבר נשיא האוניברסיטה לבוגרים

בוגרות ובוגרים יקרים,

אני שמח ונרגש להשיק את ארגון הבוגרים של אוניברסיטת תל אביב ומודה לכם על כך שבזכותכם ולכבודכם קורה האירוע המשמעותי הזה בחיי האוניברסיטה.  

                                    

אוניברסיטת תל אביב הינה אוניברסיטת המחקר הציבורית הגדולה בישראל כיום. אוניברסיטה החותרת למצוינות מחקרית ברמה בינלאומית, לצד אחריות חברתית לקהילה.

 

כנשיא האוניברסיטה, אני רואה חשיבות עליונה בקידום מעמדה של האוניברסיטה כמוסד רלוונטי, הן מבחינת המחקר והן מבחינת ההוראה. אני מאמין במחקר שבוחן צרכים ובעיות אמיתיים ובתוכניות לימוד המותאמות למציאות המשתנה.

 

אני רואה לנגד עיני מוסד המחובר לעיר, לקהילה , לחברה, למדינה ולסדרי עדיפויותיה הלאומיים, כמו גם כזה המחובר לעולם בכל הקשור לתעשייה העולמית, לעסקים העולמיים ולמוסדות האקדמיה העולמיים.

 

אנו יודעים כולנו כי חינוך בכלל והשכלה גבוהה בפרט, הינם מפתח לא רק למובילות חברתית וכלכלית שלנו כפרטים, אלא הינם הכרחיים לחברה טובה וחזקה יותר.

 

אני גאה לומר כי אוניברסיטת תל אביב הינה האוניברסיטה המרכזית והמשפיעה בישראל כיום ומצמיחה מתוכה מדי שנה את מיטב הפוטנציאל החברתי, הכלכלי, המדעי, הרפואי והמנהיגותי בישראל. רבים מבוגרינו הם ממובילי העשייה במדינה וממלאים תפקידי מפתח בעולם המשפט, בתעשיית ההייטק, בבתי החולים, בכלי התקשורת, במערכת החינוך והתרבות וכמובן באקדמיה.

 

בימים אלה קיבלתי החלטה, להקים את ארגון הבוגרים לכלל בוגרי האוניברסיטה, לקראת שנתה ה-60.

 

אני מאמין בכל ליבי שאם נשכיל לחזק את הקשר בין הבוגרים לבין האוניברסיטה ובין הבוגרים לבין עצמם, נוכל יחד להשפיע, לקדם ולתרום לכלל החברה. זו מטרתנו בייסוד ארגון הבוגרים של אוניברסיטת תל אביב.

 

בראייתי, אתם – כל אחד בתחומו –  ממנהיגיה של החברה הישראלית. 

כל אחד מכם הוא שותף להצלחה של האוניברסיטה הזו. כבוגרי האוניברסיטה, יש בנו את היכולת, הכוח ואפילו המחויבות להשפיע ולתרום לכלל החברה.

 

בהקמת ארגון הבוגרים אני רואה צעד חשוב מאין כמוהו בהעצמת הקשר והחיבור בין האוניברסיטה, שאתם שגריריה, לבין החברה.

 

תקוותי היא לגייס אתכם -  את כשרונכם, היצירתיות שלכם, ניסיונכם, יכולותיכם , האכפתיות והרצון הטוב, על מנת להשפיע ולפעול יחדיו למען חברה טובה יותר ומצליחה יותר.

 

אני קורא לכם: הישארו בקשר והיו שגרירים נפלאים לאוניברסיטה!

 

אני גאה בכם ומצפה לשיתוף פעולה פורה עוד שנים רבות.

בברכה,
יוסף קלפטר

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive