כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה

ארגון הבוגרים מעניק לכם כלים בעולם הקריירה בסדרת מפגשים מרתקת בשיתוף המרכז לפיתוח קריירה וחברות מובילות בתעשייה הישראלית.

כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה

 

 

בחודש מרץ 2016, השיק ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם המרכז לפיתוח קריירה את סדרת אירועי הקריירה "כשאקדמיה פוגשת את התעשייה", אשר פונה אל בוגרים צעירים, שסיימו את לימודיהם בשנים האחרונות, כמו-גם לסטודנטים בשנה האחרונה ללימודים מכלל הפקולטות. מטרת הסדרה היא לתת לבוגרים הצעירים כלים בתחום ניהול הקריירה, לייצר נטוורקינג ולחברם לגורמים משפיעים בתעשייה. בכל מפגש ניתנת הרצאה מפי בכיר (בהווה או לשעבר) בחברת השמה, בכדי לאפשר לבוגרים הצעירים לרכוש כלים לפיתוח ולטיפוח קריירה.

 

ארגון בוגרי האוניברסיטה משלב גוף עסקי מוביל במשק הישראלי בכל אחד מהמפגשים, אשר מספק דובר מרכזי לאירוע, על-פי נושא רלוונטי שמקנה ערך מוסף לבוגרים הצעירים. בנוסף להרצאה מרכזית עפ"י הנושא הנבחר, מקים הגוף העסקי דוכן לגיוס מועמדים מקרב הבוגרים הצעירים.

 

באירוע הראשון בסדרת אירועים זו, שהתקיים בסימן חדשנות, השתתפה קבוצת אסם. מנהלת החדשנות והפיתוח העסקי בקבוצת אסם, הגב' אילנית קבסה, הרצתה על "חדשנות על קצה המזלג" ולאחריה התקיימה ההרצאה "איך להגשים את הצעד הבא בקריירה?" מפי פרופ' יונתן סמילנסקי, מנהל המרכז לפיתוח קריירה בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב, מומחה בינלאומי לתהליכי פיתוח קריירה, יועץ לארגונים מובילים ומנהל המרכז לפיתוח קריירה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. 

 

 

 

בספטמבר 2016 התקיים אירוע קריירה שני בסדרת "כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה"', הפעם בסימן יזמות עסקית. במפגש זה התארחו שני יזמים בוגרי הפקולטה לאמנויות, שסיפרו לנו על דרכיהם היצירתיות בעולם היזמות. עידו יבלונקה, דירקטור בכיר ומנהל מרכז הפיתוח של !YAHOO בתל אביב ובעברו מנכ"ל-מייסד ClarityRay, דיבר בהרצאתו על ניהול סיכונים ביזמות ובקריירה ואמר כי "סיכונים בקריירה הינם אינהרנטיים - ולכן כדאי לאמץ, מוקדם ככל האפשר, גישה של ניהול סיכונים יעיל, המאפשרת לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה והתמורה ביחס לסיכון". 

 

עידו יבלונקה: ניהול סיכונים ביזמות ובקריירה

 

רויטל הנדלר, מייסדת ,Alljobs ושותפה מייסדת BreezoMeter, העלתה בהרצאתה דוגמא מעניינת מעולם החי: "פשפש הוא אמנם החיה הכי קופצת ביקום ביחס לגודלו, אבל אם תשימו חבורת פשפשים בצנצנת לשלושה ימים ואז תשברו את הצנצנת ותשחררו אותם לחופשי, הם לא יצאו משטח הצנצנת, לעולם. ותאמינו או לא, גם הבנים שלהם... כמה פעמים אנחנו מתנהגים בדיוק כמו פשפשים? מישהו בדק לאחרונה אם הצנצנת עוד שם?".

 

רויטל הנדלר: להוביל את הדרך שלנו במקום לתת לה להוביל אותנו

 

האירוע השלישי בסדרה התקיים ב-22 במרץ 2017, בהשתתפות איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל חברת ההייטק Mellanox Technologies וחבר בחבר הנאמנים הישראלי של אוניברסיטת תל אביב ובוגרת ביה"ס לעבודה סוציאלית יעל מהודר, יועצת ארגונית מומחית לניהול ולקריירה, כותבת הספר "המועמד הנבחר: להתקבל לעבודה - הגישה שעובדת". את פני הבוגרים קיבלו סיגל אדר, ראש ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב, וסיגלית בן חיון, מנהלת ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב.

 

אייל וולדמן פתח את המפגש בהרצאה שכותרתה "Starting Up Right" והשיב לשאלות הרבות שהופנו אליו מהקהל. וולדמן נענה להזמנה, לדבריו, בגלל חשיבותה של ההזדמנות לדבר עם סטודנטים ובוגרים צעירים, והעביר מסרים פשוטים של "הגיון". "בכדי להתחיל ברגל ימין צריך לבחור תיזמון, להגדיר שוק יעד, לבנות צוות נכון ולשמור על מסרים פשוטים ישירים וענייניים, הכל הרי מסובך ממילא. והכי חשוב – (הפתיע את הקהל) – להיות רגיש: רגיש לסביבה, לעובדים, ללקוחות ולעצמך.

 

אייל ולדמן: Starting Up Right

 

יעל מהודר נשאה אחריו את הרצאתה "קשרים, שרירים וכישורים - ניהול קריירה ודרכי השפעה יעילות בעידן התחרותי". מהודר הוסיפה נדבך ואמרה: "הרי חברות שיכולות להיות גדולות נופלות בסוף על הדברים הקטנים. לכן צריך ללמוד לעבוד בסביבה של אי וודאות, לזכור מהם ה"שורשים" ובעיקר לא לשכוח ליהנות מהדרך". מנהלת ארגון הבוגרים סיגלית בן חיון בירכה את המשתתפים וציינה כי המפגש ממשיך את חיזוקו של הקשר ההדוק והחשוב בין האקדמיה לתעשייה, מהתאוריה אל העשייה בשטח.

 

יעל מהודר: קשרים, שרירים וכישורים

 

בחודש יוני 2017 התקיים לראשונה אירוע קריירה בינלאומי – מפגש בלעדי של בוגרי אוניברסיטת תל אביב עם 'המאסטר של הכריזמה' ריצ'רד גרין - מרצה כריזמטי, פרשן מוביל לתקשורת בארה"ב וברחבי העולם ומאמן מוביל בתחום הדיבור בפני קהל אשר עבד עם נשיאי תאגידים בינלאומיים ועם פוליטיקאים מהשורה הראשונה בארה"ב ובאירופה. גרין נשא בפני בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב את הרצאתו המרתקת "שבעת הסודות של דוברים מעוררי השראה", במהלכה התמקד בדמויות רלוונטיות ואקטואליות ובהן נשיאי ארצות הברית דונלד טראמפ, ברק אובמה ואחרים. הוא סיפר על שורשיו היהודיים, על ביקוריו הקודמים בישראל ונידב הצצה אל מאחורי הקלעים של הכנות לעימותים פוליטיים. מניסיונו, אמר ש"כל הדמגוגים הצליחו כי באו עם הבטחות גדולות ואמרו אותן בביטחון".

 

בין באי האירוע הוגרלה פגישה אישית עם ריצ'רד גרין, בה זכה עו"ד עזגד שטרן.

Richard Greene: The Seven Secrets of Highly Effective Speakers

 

בחודש נובמבר 2017 התקיים אירוע קריירה בינלאומי שני, עם המומחה מס' 1 בעולם למציאת ייעוד טים קלי - בוגר MIT במתמטיקה ובעברו מפתח אלגוריתם ראשי בחברת אורקל העולמית, אשר הפך ליועץ אסטרטגי, מנטור ומרצה מבוקש, המאמן הראשון בעולם למדינות, סופר ומרצה מעורר השראה מחבר רב המכר True Purpose  על השיטה הייחודית שפיתח למציאת ייעוד. קלי מבקר בישראל לעתים קרובות, ואמר בהרצאתו כי הוא סבור שמדינת ישראל אינה יודעת כיום מהו הייעוד שלה ועל כן קיים חוסר שביעות רצון בקרב קבוצות גדולות באוכלוסייה הישראלית. לטענתו, מציאת ייעוד יאפשר לישראל להגיע לשלום עם שכניה ולשלום פנימי, תהליך שתהיה לו השפעה גלובלית מרחיקת לכת.

 

Tim Kelly: The Purposeful Leader​​

בחודש פברואר 2018 התארח נדב צפריר, בוגר הפקולטה לניהול ע"ש קולר, מייסד ומנכ"ל חברת TEAM8 ומי שהיה בעבר מפקד יחידת 8200 בצה"ל, באירוע קריירה נוסף, במהלכו דיבר על קריירה, צבא, אזרחות, טכנולוגיה וכל מה שביניהם.

צפריר התייחס לשוני בין הצבא לאזרחות ואמר: בשנים האחרונות, מעדיפים חלק מבוגרי 8200 לדלג על שלב הלימודים האקדמיים ולהמשיך את הרצף היישר להקמת הסטארטאפ הראשון. הם צריכים לזכור שיש הבדל בין עבודה בצבא לאזרחות. בעוד שבצבא כולם יחד חזית אחת מול האויב, באזרחות התחרות רחבה ומגוונת מול גורמים רבים ושונים. בצבא המוטיבציה היא אוניברסלית וקל יותר לתעל אותה למטרה אחת ברורה, ונושאים כמו כסף וקניין רוחני לא מעורבים בעשייה. באזרחות המוטיבציה הטרוגנית, מגוונת ובעלת אופי מסחרי, ולכן בדרך כלל מורכבת יותר. 

נדב ביקש להעביר מסר לאקדמיה: "חשוב שהאקדמיה בישראל תשאל את עצמה כל הזמן כמה שאלות: האם היא עומדת בחזית אחת עם האוניברסיטאות המובילות בעולם? והאם היא משתנה מספיק מהר לנוכח קצב השינוי המטורף, הן ברמת התכנים והן ברמת שיטות הלימוד? לאקדמיה בישראל יש הזדמנות לפתח את המובילות הגלובאלית דרך פיתוח עוצמה ומומחיות בתחומים ספציפיים, 'כיסי טכנולוגיה' כמו למשל machine learning ולא בהכרח דרך היותה טובה בהכל".

 

פרטים על אירועים עתידיים מתפרסמים באופן שוטף בלוח האירועים באתר כמו גם בדף הפייסבוק של ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive