כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה

ארגון הבוגרים מעניק לכם כלים בעולם הקריירה בסדרת מפגשים מרתקת בשיתוף המרכז לפיתוח קריירה וחברות מובילות בתעשייה הישראלית.

כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה

בחודש מרץ 2016, השיק ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם המרכז לפיתוח קריירה את סדרת אירועי הקריירה "כשאקדמיה פוגשת את התעשייה", אשר פונה אל בוגרים צעירים, שסיימו את לימודיהם בשנים האחרונות, כמו-גם לסטודנטים בשנה האחרונה ללימודים מכלל הפקולטות. מטרת הסדרה היא לתת לבוגרים הצעירים כלים בתחום ניהול הקריירה, לייצר נטוורקינג ולחברם לגורמים משפיעים בתעשייה. בכל מפגש ניתנת הרצאה מפי בכיר (בהווה או לשעבר) בחברת השמה, בכדי לאפשר לבוגרים הצעירים לרכוש כלים לפיתוח ולטיפוח קריירה.

 

ארגון בוגרי האוניברסיטה משלב גוף עסקי מוביל במשק הישראלי בכל אחד מהמפגשים, אשר מספק דובר מרכזי לאירוע, על-פי נושא רלוונטי שמקנה ערך מוסף לבוגרים הצעירים. בנוסף להרצאה מרכזית עפ"י הנושא הנבחר, מקים הגוף העסקי דוכן לגיוס מועמדים מקרב הבוגרים הצעירים.

 

באירוע הראשון בסדרת אירועים זו, שהתקיים בסימן חדשנות, השתתפה קבוצת אסם. מנהלת החדשנות והפיתוח העסקי בקבוצת אסם, הגב' אילנית קבסה, הרצתה על "חדשנות על קצה המזלג" ולאחריה התקיימה ההרצאה "איך להגשים את הצעד הבא בקריירה?" מפי פרופ' יונתן סמילנסקי, מנהל המרכז לפיתוח קריירה בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב, מומחה בינלאומי לתהליכי פיתוח קריירה, יועץ לארגונים מובילים ומנהל המרכז לפיתוח קריירה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. 

 

בספטמבר 2016 התקיים אירוע קריירה שני בסדרת "כשהאקדמיה פוגשת את התעשייה"', הפעם בסימן יזמות עסקית. במפגש זה התארחו שני יזמים בוגרי הפקולטה לאמנויות, שסיפרו לנו על דרכיהם היצירתיות בעולם היזמות. עידו יבלונקה, דירקטור בכיר ומנהל מרכז הפיתוח של !YAHOO בתל אביב ובעברו מנכ"ל-מייסד ClarityRay, דיבר בהרצאתו על ניהול סיכונים ביזמות ובקריירה ואמר כי "סיכונים בקריירה הינם אינהרנטיים - ולכן כדאי לאמץ, מוקדם ככל האפשר, גישה של ניהול סיכונים יעיל, המאפשרת לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה והתמורה ביחס לסיכון". רויטל הנדלר, מייסדת ,Alljobs ושותפה מייסדת BreezoMeter, העלתה בהרצאתה דוגמא מעניינת מעולם החי: "פשפש הוא אמנם החיה הכי קופצת ביקום ביחס לגודלו, אבל אם תשימו חבורת פשפשים בצנצנת לשלושה ימים ואז תשברו את הצנצנת ותשחררו אותם לחופשי, הם לא יצאו משטח הצנצנת, לעולם. ותאמינו או לא, גם הבנים שלהם... כמה פעמים אנחנו מתנהגים בדיוק כמו פשפשים? מישהו בדק לאחרונה אם הצנצנת עוד שם?".

 

האירוע השלישי בסדרה התקיים ב-22 במרץ 2017, בהשתתפות איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל חברת ההייטק Mellanox Technologies וחבר בחבר הנאמנים הישראלי של אוניברסיטת תל אביב ובוגרת ביה"ס לעבודה סוציאלית יעל מהודר, יועצת ארגונית מומחית לניהול ולקריירה, כותבת הספר "המועמד הנבחר: להתקבל לעבודה - הגישה שעובדת". את פני הבוגרים קיבלו סיגל אדר, ראש ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב, וסיגלית בן חיון, מנהלת ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב.

 

אייל וולדמן פתח את המפגש בהרצאה שכותרתה "Starting Up Right" והשיב לשאלות הרבות שהופנו אליו מהקהל. וולדמן נענה להזמנה, לדבריו, בגלל חשיבותה של ההזדמנות לדבר עם סטודנטים ובוגרים צעירים, והעביר מסרים פשוטים של "הגיון". "בכדי להתחיל ברגל ימין צריך לבחור תיזמון, להגדיר שוק יעד, לבנות צוות נכון ולשמור על מסרים פשוטים ישירים וענייניים, הכל הרי מסובך ממילא. והכי חשוב – (הפתיע את הקהל) – להיות רגיש: רגיש לסביבה, לעובדים, ללקוחות ולעצמך. יעל מהודר נשאה אחריו את הרצאתה "קשרים, שרירים וכישורים - ניהול קריירה ודרכי השפעה יעילות בעידן התחרותי". מהודר הוסיפה נדבך ואמרה: "הרי חברות שיכולות להיות גדולות נופלות בסוף על הדברים הקטנים. לכן צריך ללמוד לעבוד בסביבה של אי וודאות, לזכור מהם ה"שורשים" ובעיקר לא לשכוח ליהנות מהדרך". מנהלת ארגון הבוגרים סיגלית בן חיון בירכה את המשתתפים וציינה כי המפגש ממשיך את חיזוקו של הקשר ההדוק והחשוב בין האקדמיה לתעשייה, מהתאוריה אל העשייה בשטח.

 

פרטים על אירועים עתידיים מתפרסמים באופן שוטף בלוח האירועים באתר כמו גם בדף הפייסבוק של ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive