תחילתה של שותפות נפלאה

דבריו של נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, בפני קהילת הבוגרים באירוע As Far As Possible, בעקבות בוגרים פורצי גבולות שהתקיים ב-16 ביוני 2019.

תחילתה של שותפות נפלאה
צילום: יעל צור

בוגרות ובוגרים יקרים,

 

זוהי חוויה מיוחדת בעבורי לעמוד כאן לפניכם, שבועות ספורים לאחר כניסתי לתפקיד נשיא אוניברסיטת תל אביב. אני עצמי בוגר האוניברסיטה הזו. כך גם אשתי ושניים מבין שלושת ילדיי (בני הצעיר עדיין אינו בוגר, אך בהנחה שילמד כראוי יהיה בוגר בעוד כשנה וחצי. ונכדי יהיה בוגר עוד קצת יותר מעשרים שנה – בינתיים הוא בן שנתיים וחצי...).

 

לאוניברסיטת תל אביב יש שלושה נכסים  משמעותיים עיקריים: הסגל שלנו, הסטודנטים שלנו והבוגרים שלנו.

 

אתם, הבוגרות והבוגרים, מסבים לנו גאווה רבה. אתם מכהנים כשרים בממשלה, כחברי כנסת וכשופטים בכל הערכאות. בבית המשפט העליון, למשל, שבעה מתוך חמישה עשר השופטות והשופטים הם בוגרים שלנו. עוד שופט אחד ואנחנו שם רוב מוחלט!

 

רבים מכם הם אנשי רוח ותרבות, מנהלים בכירים במשק, חברי סגל במוסדות אקדמיים שונים, ממציאים ויזמים, אנשי ונשות עסקים מרכזיים.

 

בה במידה גאוותנו רבה ביזמים החברתיים שיצאו מכאן ואשר עושים לילות כימים, במסירות וללא אור הזרקורים, להפוך את מדינת ישראל לטובה יותר, לשוויונית יותר ולצודקת יותר.

 

כל אחת ואחד מכם הוא שותף  להצלחה של האוניברסיטה , וכבוגרי  האוניברסיטה, יש בכם היכולת להשפיע על החברה כולה בארץ ובעולם.

 

בהקשר זה, אחת מן המטרות האסטרטגיות שלי, כנשיא האוניברסיטה, היא חיזוק משמעותי של הפן הבינלאומי של האוניברסיטה. חלק מכך הוא חיזוק הקשר שלנו עם בוגרים של אוניברסיטת תל אביב ברחבי העולם – ויש המונים כאלה!

 

אני בטוח שרבים מכם רואים את היתרון שיכול אף לצמוח לכם מכך: "הרשת החברתית" של בוגרי האוניברסיטה תשתרע לא רק מדן ועד אילת, אלא אף מבייג'ין ועד לוס אנג'לס. חיזוק הפן הבינלאומי של האוניברסיטה יגדיל גם את המוניטין שלנו בעולם, וכך, בעקיפין, את ערך התואר, או התארים, שקיבלתם מן האוניברסיטה לאחר לימודיכם בה.

 

אני רואה בכם שותפות ושותפי אמת שלנו, שותפות שממנה יוצאים נשכרים לא רק האוניברסיטה והבוגרים עצמם, אלא החברה בכללותה. אשמח מאד לשמוע מכם רעיונות איך לחזק ולבסס שותפות זו.

 

זהו המפגש הראשון שלנו, ואני סמוך ובטוח שיהיו עוד רבים.

 

נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' אריאל פורת

בברכה,

פרופ' אריאל פורת

נשיא אוניברסיטת תל אביב

 

 

 

 

 

 

מחדשים קשר

לצורך איתור וזיהוי במערכת
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>