קהילת בוגרות ובוגרי התוכנית ללימודי פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית במכון כהן

אודות קהילת הבוגרים 

קהילת בוגרי תוכנית הלימודים לתואר השני ״פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית״, הוקמה במסגרת ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב, והיום פועלת עצמאית - כחלק מהמכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע״ש כהן. 

​הקהילה הוקמה מתוך הצורך של בוגרי תוכנית הלימודים להמשיך את הדיאלוג הפילוסופי ­ביקורתי שנחשפו לו במהלך לימודיהם, מתוך הכרה בערכה האינטלקטואלי הומניסטי של התוכנית הייחודית, ובתרומתה לקידום החברה הישראלית בכללותה.  

 
 

מטרות קהילת הבוגרים:

  • תמיכה בתוכנית הלימודים האוניברסיטאית.
  • שמירה על קשר מתמשך, ויצירת ״נטוורק״ בין בוגריה. 
  • ארגון אירועים חברתיים וכנסים אקדמיים בהם ישתתפו מרצים בעלי הישגים יוצאי דופן בתחומם מהארץ ומהעולם. 
  • ​תמיכה במחקר של הסגל האקדמי שיוטמע בהוראה.
  • מתן סיוע והענקת מלגות למועמדים ראויים שידם אינה משגת במימון שכר הלימוד. 

 

כתובת למשלוח דוא"ל:
 alumnicohn@tauex.tau.ac.il

קהילת בוגרות ובוגרי התוכנית ללימודי פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית
קהילת בוגרות ובוגרי התוכנית ללימודי פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית
הרחב הכל
ישראל בן צור, יזם עסקי:

״באתי, חוויתי, נכבשתי.
לכל אלו המחפשים העשרה אינטלקטואלית וחוויית לימוד יוצאת דופן במגוון נושאים רלוונטיים לתקופתנו ,לאלו השואפים למצוינות באיכות המרצים והחומר הנלמד ולאלו הרואים יתרון ברב-גוניות אנושית, בחברותה ובאווירת לימוד נינוחה אך מאתגרת - אז התכנית המרוכזת לתואר שני של מדע פילוסופיה ותרבות דיגיטלית היא היהלום שבכתר!״

ניר דגן, מייסד ושותף מנהל של קרן ההשקעות סקיי:

"מאז ומעולם אהבתי את הרחבת הדעת בכלל ופילוסופיה בפרט, אך במסלול החיים הפרקטי, לימודים שכאלה לא עמדו על הפרק. כששמעתי על המסלול לתואר שני לבכירים, הבנתי שמדובר בדיוק במה שאני צריך.
התוכנית והלימודים היו נהדרים, סגל מרצים מעולה, ענקי רוח והגות. נושאי לימוד מרתקים אשר ההעמקה בהם מרחיבת נפש. רלוונטיות ליומיום העסקי והפרטי שלי – צדק חברתי, הטלת ספק, חשיבה לוגית ועוד רבים וטובים. זו המתנה הכי טובה שהענקתי לעצמי.“

גד אורן, תכנון אסטרטגי, אינטל:

"התרגשות גדולה לעמוד בפתח, רגע לפני שנחשפים לעולם חדש, מורכב ושלם, של מחשבות וצורות הסתכלות. התואר חשף אותי לאבני היסוד של הפילוסופיה ואפשר לי לבחון את חיי העכשוויים, רבי התהפוכות, באמצעות מושגים חדשים ומתוך פרספקטיבה ביקורתית, רב-ממדית. מהתואר הזה לא יוצאים עם תשובות, אלא רק חושפים ומדייקים יותר ויותר את השאלות הנכונות."

בועז עוזרי, מנהל תקשורת שיווקית:

"חיפשתי תוכנית שתכיל את עולם תוכן הפילוסופיה אך תנגיש אותו למציאות הדיגיטאלית בה אנו חיים היום. ללא ספק התוכנית הזו איפשרה את התמזגות התוכן של הפילוסופיה הקלאסית עם זו המתקדמת והדיגיטאלית. הלימודים היו חוויה מעשירה מאתגרת ומעודכנת במציאות הדיגיטאלית בת ימינו. נחשפתי למחשבות מתקדמות שעזרו לי להבין לעומק את האתגרים הבאים עלינו כחברה ובזכות כך מאפשרות לי להיות מקצועי יותר באתגרי השיווק המיועדים לקהלי היעד בעבודתי, תלמידי תיכון, שכן הן אלו שנולדו אל תוך תוצרי המהפכה עצמה."

מיכל שומר, עיתונאית ומנהלת תוכן:

״באמצע החיים חיפשתי חוויה שתטלטל את תבניות המחשבה ותנער את האבק מאקסיומות שמלוות אותי שנים רבות ואולי הגיע הזמן להחליפן. מצאתי את התשובה במכון כהן: במשך השנה פגשתי מרצים מצוינים וסטודנטים שבאו להרחיב דעת. מכולם למדתי המון. הלימודים היו מאתגרים, מהנים, לעתים אפילו מרגשים, וניכר הניסיון להתאימם למאה ה-21. תעודת ה-MA היתה רק בונוס. מומלץ!״. 

תימור גורדון

 

גלית מזרחי כץ

 

מחדשים קשר

לצורך איתור וזיהוי במערכת
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>