מתחברים פלוס - בוגרים וסטודנטים למען הקהילה.

אוניברסיטת תל אביב יצאה השנה (תשע"ז) ביוזמה פורצת דרך בתחום המעורבות החברתית. לראשונה, כלל הסטודנטים נדרשים כחלק מהדרישות לסיום התואר הראשון להשתתף בקורסים המשלבים אקדמיה ועשייה חברתית.

מתחברים פלוס

עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ז הושק פרוייקט "מתחברים פלוס - בוגרים וסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב למען הקהילה", במסגרתו יכל ציבור הסטודנטים לבחור מבין 35 קורסים משולבים בפקולטות השונות של אוניברסיטת תל אביב.

 

מדובר בקורסים אקדמיים משלבי עשייה חברתית. כל קורס נחלק לקורס אקדמי ולצידו פרוייקט יישומי של מעורבות חברתית, המקדמים מטרות חברתיות שונות ומגוונות, כאשר המרכיב היישומי והמרכיב התיאורטי משלימים זה את זה ויוצרים יחד ערך ייחודי לסטודנטים, לסגל ולחברה. כל קורס בנוי באופן שונה ומותאם למסגרת בה הוא מועבר. במהלך הקורס מתקיים דיון המתמקד בחיבור בין שני המרכיבים, בין המקרו למיקרו, בין התיאוריה למציאות בשטח. השילוב בין המרכיב התיאורטי והמרכיב היישומי מעמיק את ההבנה של הסטודנטים לגבי מורכבותה של המציאות החברתית, חושף אותם לתפיסות עולם מגוונות ומאתגר תפיסות קיימות. הסטודנטים רוכשים כלים ומיומנויות שתורמים לעיצוב הזהות האישית, האזרחית והמקצועית שלהם.

 

במהלך השנים הבאות יפותחו קורסים נוספים, במטרה להגיע תוך 5 שנים למגוון של כ-200 קורסים מתוכם יוכל ציבור הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב לבחור בתחומי עשיה חברתית שונים, המקנים להם קרדיט אקדמי.

 


מימון הפרוייקט

עלותו הכוללת של כל קורס בפרוייקט היא 80,000 ₪.

 

האוניברסיטה נושאת בעלויות המערך האקדמי - 40,000 ₪ (חושב לפי כממוצע עלויות של מרצה מן החוץ + עמית הוראה וכן כממוצע בין קורס סמסטריאלי לקורס שנתי).

 

ארגון הבוגרים של אוניברסיטת תל אביב החליט לאמץ את פרויקט מתחברים פלוס ושואף לגייס עבור החלק היישומי של כל קורס 40,000 ₪ (חושב על סמך ועדה לתכנון ותקצוב וכולל: מנחה, החזרי נסיעות לסטודנטים, פיתוח, לווי מקצועי וניהול התכנית וכן תקציב לעזרים ופעילות). העלות כוללת תקורה.

 

יעד הגיוס שהציב לעצמו ארגון הבוגרים הוא 200,000  עד סוף 2017!

 

אנו קוראים לבוגרים לאמץ את התוכנית ולתמוך בפרויקט "מתחברים פלוס", אשר בסופו של דבר יקיף 200,000 שעות פעילות חברתית ויגע בחייהם של כ-1,000 ישראליות וישראלים - אנו נשמח ונוקיר תודה לכל אחת ואחד מכם על כל תרומה שתתקבל. ניתן לתרום החל מ-100 ₪.

 

לכתבה על הפרוייקט מתוך The Marker, מתאריך 04 בינואר 2017 >>
 

למעבר לטופס תרומה לפרויקט מתחברים פלוס >

 


לפרטים נוספים ניתן לפנות למדור מעורבות חברתית לגב' רחל ורשבסקי:
דוא"ל:  racheliw@tauex.tau.ac.il
טלפון: 03-6408848

לפנייה במייל אל ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב:
דוא"ל: Taualumni@tauex.tau.ac.il

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive