קשר שערכו לא יסולא בפז

נאומו של נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר, אשר יזם את הקמת ארגון הבוגרים של אוניברסיטת תל אביב, באירוע חגיגות ה-60 לאוניברסיטה

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר
נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר

ערב טוב לכם בוגרות ובוגרים ואורחים יקרים,

כאשר יצאנו לדרך והחלטנו על הקמת ארגון הבוגרים, על טווית הרשת החברתית הענפה והמשמעותית הזאת שכולנו חלק ממנה  ואשר תקל על הקשר ביניכם, וביניכם לבין האוניברסיטה, מי יכול היה לנחש ולהאמין שנמלא באלפים את הכיכר הזאת, כיכר שרייבר שעל המדשאות שלה למדנו ולא רק למדנו.

 

מיהם הבוגרים והבוגרות שלנו?

כל מי שלמד וסיים תואר באוניברסיטה מתישהו נחשב בוגר שלה.  אני מודה, שאמנם לקח לי זמן, אך בתואר השלישי תיקנתי עוול היסטורי והצטרפתי גם אני אל שורת בוגריה של אוניברסיטת תל אביב, ומאז קשרתי את גורלי בגורלה, לרבות בני משפחתי הקרובים שסיימו כאן תארים רבים...

 

אני גאה להיות ממשיך דרכו של נשיאה הראשון של האוניברסיטה, ג'ורג' וויז, שגם לו לקח קצת זמן עד שהבין שהעתיד טמון באוניברסיטה של העיר ללא הפסקה ומאז פעל ללא לאות למען עתידה.

 

170,000 בוגרות ובוגרים יצאו מן המוסד המפואר הזה בשישים שנות קיומו, מספר אשר אמור למלא את כולנו בגאווה. יש לנו ביחד כוח עצום ורב להוביל מהלכים רבי משמעות לחברה בישראל ובעולם. כבוגרי אוניברסיטת המחקר הגדולה בישראל ובעלת המגוון הגדול ביותר של תחומי לימוד וידע, יש לנו כל הכלים לקדם חלומות שלכם ושלנו באוניברסיטה.

 

ארגון בוגרי האוניברסיטה הוקם כדי לשמר ולפתח את הקשר המיוחד הזה, בין הבית האקדמי לדייריו בעבר, בהווה ובעתיד, ובין הדיירים עצמם, כחלק מרכזי במרקם החברתי בו אנו פועלים ובו אנו חיים. מטרות הארגון - להדק את הקשר עם הקהילה, להוות קרקע להפריה הדדית ולייצר המשכיות ללא גבולות זמן ומקום.

 

אין ספק שככל שהמוסד האקדמי בו למדתם מצליח יותר ונהנה מתדמית טובה ומיצוב גבוה יותר, כך גם אתם כבוגרי מוסד זה נחשבים כמוצלחים יותר. אני מאמין שהקשר הוא הדדי - ככל שאתם, כבוגרי אוניברסיטת תל-אביב, מצליחים יותר ותופסים עמדות מפתח בשדרת החברה, הכלכלה והמחקר בישראל, כך האוניברסיטה שלנו מצליחה יותר, נחשבת יותר וממשיכה לספק את הדלק שמניע את התהליכים החשובים במדינה.

 

חשיבות הקשר הזה, שאנו מציינים היום שנה ליציאתו לדרך, יחד עם ציון 60 שנים לאוניברסיטת ת"א, לא תסולא בפז. התעודה והתואר שקיבלתם מהאוניברסיטה, מהווה מפתח לחיים מלאי יצירה, משמעות וערך, אותם יש להפרות מדי יום ביומו.

 

אני רוצה להודות מעל במה זו לכל מי שהפך את חלום ארגון הבוגרים למציאות ובראשן מנכ"ל אגודת הידידים, הגברת סיגל אדר ומנהלת ארגון הבוגרים, הגברת סיגלית בן חיון, שיחד עם הצוות הנמרץ שלהן, מצליחות לצרף עוד ועוד בוגרים לשורותינו וליזום פעילויות ומהלכים עוצמתיים ומרגשים.

 

תודה לכולכם - בוגרות ובוגרים יקרים, על כך שאתם חלק בלתי נפרד מהעשייה שלנו, מהחזון והדרך שלנו. ברכת הדרך לכל אחד ואחת מכם בתחום בו בחרתם. יחד נהפוך את העולם שלנו לטוב יותר.

 

תודה רבה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>