הישג עולמי חסר תקדים לאוניברסיטת תל אביב ולקהילת הבוגרות והבוגרים שלה

אוניברסיטת תל אביב דורגה במקום החמישי בדירוג היזמות העולמי ה-Startup Genome, והיא האוניברסיטה הישראלית היחידה שדורגה בדירוג היוקרתי. במקומות הראשונים בדירוג ניצבות האוניברסיטאות האמריקאיות המובילות סטנפורד, MIT, ברקלי והרווארד ומיד אחריהן מדורגת אוניברסיטת תל אביב.

28 אוקטובר 2021
הישג עולמי חסר תקדים לאוניברסיטת תל אביב ולקהילת הבוגרות והבוגרים שלה

אוניברסיטת תל אביב דורגה במקום החמישי העולמי בדירוג Startup Genome (אחת מפירמות הייעוץ והמחקר המובילות בעולם בתחום מדיניות יזמות וחדשנות) לשנת 2021. הדירוג היוקרתי בוחן את שילובם של בוגרי האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחום היזמות וכן בהקמת חברות שעשו Scale up (כלומר החברות שהתקדמו מעבר לשלב ההזנק והערכת השווי שלהן עומדת על 50 מיליון דולר ומעלה).

 

על פי הדירוג, במקומות הראשונים ניצבות האוניברסיטאות האמריקאיות המובילות סטנפורד, MIT, ברקלי והרווארד, ומיד אחריהן מדורגת אוניברסיטת תל אביב. את העשירייה הראשונה בעולם סוגרות האוניברסיטאות: אוניברסיטת קורנל, בית הספר וורטון, אוניברסיטת פנסילבניה, ואוניברסיטת קולומביה. ראוי לציין שאוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה הלא-אמריקאית היחידה שמדורגת בעשיריה הפותחת. על פי הדירוג, כ-1,300 מבוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב הקימו במהלך העשורים האחרונים חברות פעילות במגוון רחב של תחומים וכ- 40 מתוכן מצויות בשלב ה-Scale up.

 

דירוג זה מצטרף לדירוגי Pitchbook שמדי שנה מדרגים את אוניברסיטת תל אביב בין עשרת המוסדות המובילים במספר היזמים שגייסו כסף מקרנות הון-סיכון וגם בדירוג זה אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה הלא-אמריקאית היחידה שמדורגת בעשיריה הפותחת

 

פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר ומנהל מערך היזמות והחדשנות באוניברסיטת תל אביב, בוגר הפקולטות למדעים מדויקים ולניהול:
"מדובר בהישג חשוב ומשמעותי הן לאוניברסיטת תל אביב והן למדינת ישראל. דירוג Startup Genome הוא תו תקן למצוינות יזמית ברמה הגבוהה ביותר בעולם. מדינת ישראל בכלל ואוניברסיטת תל אביב בפרט מהוות כר פורה ויצירתי במיוחד של יזמים צעירים שמקימים חברות עצמאיות ומשתלבים בתפקידי מפתח בחברות המובילות בעולם. סל הכלים המגוון שהסטודנטים שלנו מקבלים במהלך לימודיהם משמש אותם באופן מידי עם יציאתם לשוק העבודה. אנו גאים בבוגרינו ובתלמידנו על ההישג, ונמשיך לפעול על מנת לבסס את מעמדה את אוניברסיטת תל אביב בצמרת היזמות העולמית".

 

פרופ' דוד מנדלוביץ, סגן דקאן למחקר בפקולטה להנדסה, יזם סדרתי, מייסד את מעבדות החדשנות של אוניברסיטת תל אביב, בוגר הפקולטה להנדסה ובעיקר מחנך ומנחה את דור המהנדסים הבא, מסכם כך את הדירוג המרשים של אוניברסיטת תל אביב:
"שמחנו להתבשר בהישגים המרשימים של אוניברסיטת תל אביב גם בהובלה בהצמחת יזמים. הישגים אלו הם תוצאה של תלמידים מצוינים בעלי ראייה יזמית וסקרנות טבעית אך גם של מאמץ מתמשך שלנו לחשוף את תלמידי האוניברסיטה לעולם היזמות. כיום, בעזרת קורסים מותאמים והתנסות פרקטית ייחודית, האוניברסיטה פותחת צוהר לתלמידיה לעולמות מרתקים אלו. אשמח אם ננצל את הבשורות הטובות להמשיך ולהעמיק את חשיפת היזמות לתלמידינו. לאחרונה הוקם מרכז ליזמות ויש כבר מרכזים יחידתיים פעילים במספר יחידות בקמפוס. נשאף להרחבת הפעילות ולהעמקתה. עם כל תשומת הלב שהאוניברסיטה נותנת לנושא היזמות, להישגים המרשימים, למקורות מימון (כגון TAU Ventures) ולטיפוח החדשנות נמשיך ונוביל את תחום היזמות בארץ ובעולם גם בשנים הבאות".

 

לדירוג המלא>

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>