"ממלחמה לתקומה" - על מסעותיהם מעוררי ההשראה של בוגרות ובוגרים בתקופת המלחמה

 

למרות מזג האוויר הסוער בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב נפגשו באוניברסיטת תל אביב, באודיטוריום בר שירה,  באירוע ראשון פיזי שקיים ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב מאז פרוץ המלחמה ובאו לשמוע מקרוב על מסעותיהם של בוגרות ובוגרים בתקופת המלחמה.

28 בינואר 2024, 18:00 
אודיטוריום בר שירה 

 

האירוע שנושאו היה" ממלחמה לתקומה "נפתח בדברי פתיחה של ראש ארגון בוגרות ובוגרי האוניברסיטה, סיגלית בן חיון, ששיתפה את המשתתפים בפעילות הארגון בתקופת המלחמה ובין היתר ביוזמת גיוס מלגות לסטודנטים וסטודנטיות לוחמים.

 

משמאל לימין - תאל יעל גרוסמן , יוראי פיינמסר , גלית חמי , ענבר שעשוע- בר ניר , סיגלית בן חיון , דניאל זילבר

 

הבוגרות והבוגרים התרגשו לשמוע את דברי הסטודנט – אלכס יוסופוב, לוחם מהפקולטה לרפואה שזכה במלגה.

 

 

עיקר האירוע נסב סביב פאנל בהשתתפות:

  • תא"ל יעל גרוסמן - מפקדת יחידת לוטם, בוגרת הפקולטה למדעים מדויקים, הפקולטה לניהול וביה"ס לחינוך באוניברסיטת תל אביב
  • יוראי פיינמסר -  מייסד שותף קרן הון סיכון Disruptive AI, בוגר הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב 
  • ענבר שעשוע בר ניר -   יו"ר קרן משפחת שעשוע ומנכ"לית שותפה בבית לסולידריות חברתית, חברה בגרעין הראשוני של קהילת מנהיגות הדור הבא של אוניברסיטת תל אביב
  • דניאל זילבר  -  יו"ר אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב, סטודנטית בפקולטה למדעי הרוח והפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב 

 
מנחת הפאנל:
גלית חמי - עורכת כלכליסט, בוגרת הפקולטה לאמנויות, הפקולטה למדעי החברה והפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב 

 

 

תא"ל יעל גרוסמן ציינה כי:

"לוטם הינה יחידת הדיגיטל והמידע של צה״ל - יחידת עילית מבצעית טכנולוגית. היחידה עסקה רבות במהלך הלחימה בתהליכי רישות וכינון המרחב הדיגיטלי - סלולאר, רשתות תקשורת,  פלטפורמות ענן למיצוי מידע וידע, תקשורת לוויינית והכול בצורה מוגנת, עשירה במידע וחסינה. ביחידה פותחו מגוון מערכות מידע לארגון בחירום ובלחימה בעולמות הנפגעים, זיהוי חללים, גיוס המילואים, ההתרעה, מערכות אש ושליטה וכן פלטפורמה מפתית  המנגישה  מגוון שכבות מידע ויכולות בינה מתקדמות לקבלת החלטות מושכלת. עשייה משמעותית בכל עולמות המידע והדיגיטל הודות לאנשי היחידה בסדיר, במילואים ובתעשיות. לאורך 114 ימים הוכחנו ומוכיחים שבשותפות והירתמות מלאה - ניתן יחד לעשות פלאים".

 

 

 

 

יוראי פיינמסר אמר כי:

"ב-7 לאוקטובר נקראנו לשרת יחד וההשפעה להייטק הישראלי ישירה: יזמים ומשקיעים יצאו לשרת, חברות מתמודדות עם אתגרי מימון, עובדים גוייסו וכו׳. אבל מכאן תקום תעשייה חזקה יותר, היזמים עוברים תהליך התבגרות מואץ, סטארטאפים ישראלים מוכיחים ויוכיחו עמידות נחישות ושיש על מי לסמוך. הייחודיות שלנו אינה רק בטכנולוגיה גרידא המאותגרת בשנים האחרונות במרחב הגלובאלי, אלא דווקא ביכולת הביצוע ויכולת מיקוד ביצירת ערך. כאן, היזמות הישראלית ייחודית וביתרון יחסי שרק מתעצם ומתבלט בימים אלו. אנחנו בתחילת הבייבי-בום של הסטארטאפים". 
דניאל זילבר ציינה כי "המלחמה לקחה ולוקחת המון מהסטודנטים. אנו מקריבים את חיינו, גופנו ונפשנו; את עתידנו ואיכות השכלה שלנו.. 
אנו עושים זאת בלב שלם. יש לנו רק מדינה אחת, ואנחנו לא הולכים לשום מקום. נלחם, ננצח, ונתמודד עם ההשלכות – ביחד".

 

 

ענבר שעשוע בר - ניר אמרה בין יתר דבריה כי:

"מפרוץ הלחימה השדה הפילנתרופי על כל גווניו מגויס לחיזוק החוסן של החברה. העבודה בחירום מתחלקת לשניים – סיוע מיידי שנדרש כאן ועכשיו וסיוע בטווח הבינוני שכולל תמיכה וליווי למטרות וגופים שעומדים מול אתגרים שימשכו עוד זמן לא קצר. התקופה החולפת היא תקופה מאתגרת, עם זאת אחד המאפיינים לתקופה זו הוא שיתופי פעולה - השדה הפילנתרופי הבין שיחד הוא חזק יותר – מבחינת משאבים אבל בעיקר בחלוקת הידע, יוזמות והתארגנויות. אני בטוחה כי הרוח הזאת תמשיך גם ביום שאחרי".

 

 

האירוע נחתם בשירת  המנון התקווה ע"י 2 סטודנטים- זמרת וגיטריסט מביה"ס למוסיקה באוניברסיטת תל אביב.

 

 

 

משמאל לימין - גלית חמי , דניאל זילבר, ענבר שעשוע- בר ניר , תאל יעל גרוסמן , יוראי פיינמסר

 

 

 

 

 

 

קהילת בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב - קהילה שמשנה עולם

 

מחדשים קשר

לצורך איתור וזיהוי במערכת
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>