אירועים לסמנכ"לי משאבי אנוש

פורום סמנכ"לי משאבי אנוש 2018

בפברואר 2018 התקיים פורום סמנכ"לי משאבי אנוש בסימן "משאבי אנוש בעולם משובש". הפורום נערך זו הפעם השנייה על-ידי ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב ובשיתוף עם העמותה לניהול פיתוח וחקר משאבי אנוש בישראל בראשות ד"ר שלומית קמינקא, והמרכז לפיתוח קריירה אוניברסיטת תל אביב, ואירח את מובילי הקהילה המקצועית של משאבי האנוש בישראל - אמדוקס, אסותא מרכזים רפואיים, קבוצת תנובה, סופר-פארם, מובילאיי ישראל, אינטל, איילון חברה לביטוח, אקסלנס בית השקעות ועוד. במרכז הכנס עמדה סוגיית השינויים המהירים שעובר שוק העבודה והחשיבות שבהסתגלות אליהם.

 

 

בוגר אוניברסיטת תל אביב ומנכ"ל אורקל ישראל, עוזי נבון,  הרצה על פרספקטיבת המנכ"ל בנושא משאבי האנוש ואמר כי גמישות מחשבתית בעולם העבודה היא קריטית, כיוון שהמקצוע של המחר הוא לא המקצוע של היום, וחברה אשר לא תתאים את עצמה לקצב השינויים המהיר, לא תשרוד. לדבריו, "חברות חייבות לעשות שינויים, אם לא - הן תשתבשנה ותמיד כדאי להיות המשבש".

 

בין הדוברים בפורום:

  • פרופ' אורלי יחזקאל, סגנית דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר אוניברסיטת תל אביב.
  • רחלי ליבני מרדכי, מנהלת משאבי אנוש ומובילה את תחום ה-diversity and inclusion  באינטל ישראל
  • דניאל אופק,  מייסדת פרלמנט 51
  • בועז כץ, מייסד וגליה נבו, VP HR של Bizzabo
  • דפנה רוזנבלום, אביטל ציפורי ונטע בונדי, מקימות Extend.

 

הפורום התקיים במוזיאון הטבע ע״ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, בחסות חברת Nespresso והמשתתפים זכו בסיור מיוחד במוזיאון, טרום פתיחתו להרצה, בהנחיית היו"ר תמר דיין.

 

פורום סמנכ"לי משאבי אנוש הראשון התקיים בנובמבר 2016 כשיתוף פעולה בין ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב לבין העמותה לניהול פיתוח וחקר משאבי אנוש בישראל.

 

הכנס התקיים בחסות חברת סבון והשתתפו למעלה מ-100 מובילי הקהילה המקצועית של משאבי אנוש בישראל.

במרכז הכנס עמדה סוגיית המובילות וההשפעה הציבורית של סמנכ"לי משאבי האנוש.

 

בין הדוברות היו:

  • פרופ' שרון טוקר, התכנית להתנהגות ארגונית בפקולטה לניהול ע"ש קולר אוניברסיטת תל אביב: האם אנחנו צריכים להילחץ מהלחץ בעבודה?
  • גב' מיכל צוק, משנה למנכ"ל משרד העבודה והרווחה: שוק העבודה – מגמות העתיד ואתגרי ההווה.
  • גב' מרים כבהא, הנציבה לשוויון הזדמנויות בעבודה: ​שוויון הזדמנויות וגיוון תעסוקתי.

בנוסף, נדונה גם פרספקטיבת המנכ"ל, אותה נתנה בוגרת אוניברסיטת תל אביב ד"ר יעל וילה, סגנית נשיא סיסקו העולמית.
בהרצאתה העבירה ד"ר וילה שני מסרים חשובים -
לאקדמיה: "האקדמיה עשתה דרך יפה במאמציה להתקרב לתעשייה וצריך להמשיך במאמצים אלה המאופיינים באיכות ובמיקוד".
למנהלים: "בעולם בו אנו פועלים כיום, סמנכ"ל משאבי אנוש הוא חברו הטוב של המנכ"ל. הוא אמור להבין טוב יותר את הביזנס ולאפיין את האירגון וצרכיו מנקודת ראותו של המנכ"ל. זו כבר לא אותה הגדרה מסורתית של סמנכ"ל משאבי אנוש כפי שהכרנו עד כה".

 

סיגלית בן חיון , מנהלת ארגון בוגרי אוניברסיטת תל אביב ציינה באירוע כי "מפגש זה מהווה נדבך חשוב בקשר בין האקדמיה לתעשייה. ארגון הבוגרים, בשיתוף עם המרכז לפיתוח קריירה, רואה חשיבות רבה בפיתוח הקריירה של בוגריו ובשילובם בתעשייה הן בשלבים הראשונים של בניית הקריירה שלהם והן בשלבים מתקדמים יותר".

 

בקהל ישבו סמנכ"לי משאבי אנוש מחיילות הים והיבשה של צה"ל, ממשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, חברות הייטק (וביניהן מיקרוסופט, צ'קפוינט, נס טכנולוגיות, אלביט מערכות, בינת תקשורת מחשבים ועוד) , חברות ביטוח (הפניקס חברה לביטוח, ביטוח ישיר ועוד), חברות תקשורת (בזק, הוט), הבורסה לניירות ערך, מכבי שירותי בריאות, ניאופארם ועוד...

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive