בוגרות אוניברסיטת תל אביב משנות את העולם

כ-55% מקהילת בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב הן נשים. האוניברסיטה מתגאה בכך שבוגרותיה משנות את כללי המשחק בארץ ובעולם, ופועלת לקידום הוגנות מגדרית ולצמצום אי השוויון העיקש בין גברים ונשים בסגל האקדמי, ובאופן ספציפי לעולמנו - נשים חוקרות. מלבד היות אוניברסיטת תל אביב אוניברסיטת המחקר הציבורית הגדולה בישראל, היא גם המובילה מבין אוניברסיטאות המחקר בישראל בנושא הוגנות מגדרית.

 

ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב מציין את יום הנשים הבינלאומי באירועים יחודיים עם בוגרות מעוררות השראה, אשר מדגישים את פועלן והצלחתן של בוגרות אוניברסיטת תל אביב שמשנות את העולם בתחומי עשייה שונים ומגוונים.

 

כמו-כן, מקפיד ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב לעקוב ולשתף בהצלחותיהן של הבוגרות, המככבות ברשימת הנשים המשפיעות בישראל שנה אחר שנה ועושות חיל בכל תחומי העשייה במשק הישראלי - במדע ובאקדמיה, בהנהגה המדינית, בעסקים, ביזמות, בשירות הציבורי, בשירות החוץ, במערכת המשפט, בתרבות, בתקשורת ובכל תחומי החיים.

 

בוגרות אוניברסיטת תל אביב משנות את העולם
בוגרות אוניברסיטת תל אביב משנות את העולם
הרחב הכל

6 במרץ 2022: אירוע לכבוד יום הנשים הבינלאומי 2022

את יום הנשים הבינלאומי 2022 ציינו במפגש של מנכ"ליות משרדי הממשלה בוגרות האוניברסיטה: 

 • נעמה שולץ, מנכ"לית משרד ראש הממשלה החליפי, בוגרת הפקולטה למדעי החברה
 • לירן אבישר בן חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, בוגרת הפקולטה למשפטים והפקולטה לניהול
 • והילה חדד חמלניק, מנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, בוגרת הפקולטה למדעי החברה והפקולטה לניהול
 • מנחת הפאנל היתה עמליה דואק, עיתונאית, כתבת כלכלה ומגישה בחברת החדשות, בוגרת הפקולטה למשפטים

את האירוע פתחה פרופ' נטע זיו, נציבת שוויון ומגוון באוניברסיטה: "מדי שנה מציינים בעולם ב-8 במרץ את יום הנשים הבינלאומי, מתוך הבנה שאין אישה אחת שיכולה לייצג את כל הנשים. נשים מתמודדות היום עם המלחמה באוקראינה, נשים באפגניסטן הודרו בגלל שלטון הטאליבן ויש כמובן גם נשים באקדמיה. יום הנשים הבינלאומי הוא היום בו אנו מנסים לייצר את המכנה המשותף לכל הנשים באשר הן. קודם כל החדשות הטובות: בשנת הלימודים הזו תשפ"ב יש רוב נשי של סטודנטיות בכל המוסדות ובכל התארים. גם שיעור חברות ההנהלה נמצא בעלייה.

עם זאת, לצערנו הרב, ככל שמתקדמים בסולם הדרגות מספר הנשים הולך ופוחת. בשלב מסוים, כשפוגשים את הנמ"ר (נשיא-מנכ"ל-רקטור) נעצר מספרן של הנשים בתפקידים הבכירים. נדרשות תוכניות לעידוד ותמיכה כדי לצמצם את הפער. מקומן של נשים נפקד לאורך השנים מתפקידי הניהול הבכירים ואת זה אי אפשר לתקן ביום אחד. אתגר גדול עומד בפני מוסדות ההשכלה הגבוהה. היום הזה הנו תזכורת לגברים ולנשים שהמאבק לשוויון טרם הסתיים".

 

סיגלית בן חיון, מייסדת-שותפה של ארגון בוגרות ובוגרי האוניברסיטה: "בתום שנתיים, במהלכן נאלצנו להימנע מקיום אירועים פרונטליים, אנו גאים כי האירוע הפרונטלי הראשון של ארגון הבוגרות והבוגרים עומד בסימן "בוגרות משנות עולם". כ-55% מסך 206,000 בוגרי האוניברסיטה הן בוגרות ורבות מהן - אם כי עדיין לא מספיק - מאיישות תפקידים בכירים בכל ענפי המשק ובכל המגזרים. 

אוניברסיטת תל אביב מקדמת ומעודדת לימודי STEM - לימודי המקצועות הטכנולוגיים – לנשים, ויצרה תכנית הכוללת מפגשים משותפים וסדנאות מעשירות של כלל הפקולטה למדעים מדויקים ושל כל בית ספר בפקולטה בנפרד, שיתנו כלים, שיעזרו לסטודנטית בהמשך המסע האקדמי שלה".

 

 

בוגרות משנות עולם 

בין הנושאים שנדונו בפאנל הייתה שאלת הלימודים האקדמיים באוניברסיטה והשפעתה על התפתחותן המקצועית והאישית. הבוגרות התייחסו גם לאמירה שנאמרה לאחרונה על ידי שר הבטחון בני גנץ לשרת התחבורה מרב מיכאלי: "אמירות כמו של גנץ למרב מיכאלי נאמרות הרבה פחות וגם אם יש, הן לא עוברות בנונשלנטיות. אולי יש כאלה שמתרגזים מסגנון הדיבור של מרב מיכאלי, אבל אין ספק שעשתה שינוי מהותי מאוד בשיח."

כרמלה אלדד, אמה של נעמה שולץ הגיעה לשמוע את בתה, אשר התייחסה בין היתר גם לתחילת דרכה בתפקיד:

"ההתחלה הייתה מאוד קשה. הרימו גבה כי אני לא רק אישה, אני אישה חליפית... היום אף אחד כבר לא מרים גבה. המשרד שלנו עוסק בתהליכים מורכבים שמצריכים שיתוף פעולה בין כמה משרדי ממשלה. מה שצריך בשביל התפקיד הזה, וגם בשביל הרבה תפקידים אחרים, זה ראש על הכתפיים, לב במקום הנכון והרבה רצון לעשות טוב. היום העברנו החלטה לפיתוח מפרץ חיפה שנוגעת ל-9 משרדי ממשלה. בממשלה הזו ספציפית יש תודעה ברורה מאוד לחשיבות של הנשים ובאמת יש הרבה נשים בממשלה וגם בתפקידי מפתח במשרדים אחרים, מקווה שרק נצמח מפה".
 

לירן אבישר בן חורין התייחסה להבדלים בין הגישה של גברים ונשים בהתמודדות על תפקידים בכירים: "אנחנו חסרות בחדר כשאנחנו לא נמצאות, וזה מפתח אצלנו את הנטייה לחשוב שאנחנו פחות מתאימות. נשים תמיד אומרות "אנחנו לא עומדות בתנאי הסף". משום מה גברים תמיד עומדים בתנאי הסף, להם אין את ההתלבטות הזו. 

אין שום דבר רע ביעדים אמביציוזיים, אבל השלב הראשון צריך להיות  הקצאה של מכסות לאיוש תפקידי מפתח על ידי נשים. זה תהליך שבונה את עצמו. אם ניעזר במכסות בשלבים המוקדמים לא נזדקק להן מאוחר יותר. צריך להתגבר על הפרפרים בבטן ולשחרר את הפחדים שמנהלים אותנו. ברגע שאנחנו מתיישבות על הכיסא ועושות את מה שאנחנו יודעות לעשות הכי טוב, הכל מסתדר."

הילה חדד חמלניק התייחסה לשאלה האם היעד שהציב המשרד בראשו היא עומדת, לפיו 15% מהשכירים במשק יעבדו בהיי טק, אינו מגלומני: 

"ללא מעורבות ממשלתית נגיע למספר נמוך מעט מהיעד ולכן 15% זה בהחלט חזון ראוי. אבל - בלי מעורבות ממשלתית עיקר האנשים שיצטרפו להיי טק יהיו קרוב לוודאי ברובם המכריע גברים מתל אביב. גם הרצליה מתחילה להיות מעבר להרי החושך עבור עובדי ההיי טק. אנחנו חייבים להתערב כדי שיהיו יותר אנשים מהפריפריה וממגוון מגזרים. לגבי הנשים – שיעור הנשים בהיי טק עומד כבר כמעט 10 שנים על 35 אחוז. בליבת ההיי טק זה בערך 25%. דווקא באקדמיה רואים את העלייה בהשתתפות בלימודי מקצועות ההיי טק. הצבנו לעצמנו יעד של 45% נשים בקרב התוספת. אי אפשר להמציא נשים שילמדו מדעי המחשב אבל צריך לשאוף לשלב יותר ממי שנמצאות במסלולי ההכשרה באקדמיה לתוך התעשייה הזו".
 
בהמשך, שיתפה הילה מתי בדיוק הבינה מהי תקרת הזכוכית לנשים:

"בעלי ואני היינו יחד עתודאים בטכניון ולמדנו הנדסת אווירונאוטיקה וחלל. היינו 4 סטודנטיות מתוך עשרות גברים. אמרו לי שהיום המצב הוא אחר ואני מאוד מקווה שזה אכן כך. לאחר מכן התגייסנו יחד כמהנדסי אווירונאוטיקה וחלל בחיל אוויר. בגיל 27, השלב שבצבא מתקדמים לשלב הבא, לדרגת רב סרן, החלטנו להתחתן. מהרגע שענדתי טבעת הרגשתי את תקרת הזכוכית. התמודדנו על אותם תפקידים אצל אותם אנשים אבל אותו אף אחד לא שאל על החתונה המתקרבת. הפער הזה הוא דרמטי ואז גם החלטתי לא להמשיך בקריירה צבאית. למדתי באוניברסיטת תל אביב תואר שני בדיפלומטיה, בשביל הנפש, אבל זה התואר שהכי עוזר לי בתפקיד שלי היום. תואר בהנדסה לא מכשיר אותך לנהל הליך קבלת החלטות או משא ומתן, בין אם גלוי ובין אם סמוי, ואי אפשר להתפתח במגזר הציבורי בלי יכולת לנהל משא ומתן״.

 

בחלקו האמנותי של הערב נערך המופע "הכל אודות חווה" מבית היוצר של ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה: מחווה מוזיקלית לחווה אלברשטיין, בניהולו האמנותי של מוטי פרלמן ובניהולו המוזיקלי וניצוחו של ניתאי ראך, בוגר ביה"ס. המופע היווה מסע מוזיקלי מרגש אל מיטב שיריה של איקונת המוזיקה העברית חווה אלברשטיין, בביצוען של הזמרות חן ויין, יערה אטיאס, מאיה סייג, מיקה כהן, נטע שמחון ורילי ווילו, אותן ליוו חמישיית מיתרים ופסנתר. 

 

בין הבוגרות והבוגרים שלקחו חלק באירוע:

 • קרן שקד, Head of Experience Management  AKT Global  
 • חנה רדו, יזמית עסקית וחברתית
 • דפנה גזית וייס, מנכ"לית מריאטה אחזקות
 • נועה דנאי, מנהלת ניהול ידע ומידע ואחראית חוק וחופש המידע בכללית
 • חיים רפלובסקי, מנהל היערכות לאסונות בישראל במגן דוד אדום
 • גבי ג'ופי, מנכ"לית DbMotion Allscripts  בישראל
 • ד"ר דניה שפירא, חברת הנהלה באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית
 • דינה ניראון, מנכ"לית ספרקס פרטנרס
 • מירב שוורץ אלון, סגנית מחלקת הביקורת העסקית, בנק הפועלים,
 • גו'אנה לנדאו, מייסדת ומנכ"לית  “Vibe  Israel”, חברת חבר נאמנים של אוניברסיטת תל אביב 

ועוד רבות ורבים אחרים. 

 

ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב מודה ליקב ירושלים, נותני החסות לאירוע, ולמנכ"ל והיינן הראשי ליאור לקסר

 

לצפייה באלבום התמונות מהאירוע בפייסבוק>

 

9 במרץ 2021: וובינר לכבוד יום האישה הבינלאומי 2021

כמיטב המסורת, גם בשנת 2021 ציין ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב בראשותה של סיגלית בן חיון את יום האישה הבינלאומי באירוע חגיגי עם בוגרות מעוררות השראה ומשנות עולם.

את המפגש המקוון פתחה פרופ' אילנה אלי, יועצת נשיא אוניברסיטת תל אביב להוגנות מגדרית, שחשפה קצת מספרים: מחצית מכלל הלומדות באוניברסיטאות הן נשים, אבל בדרגת פרופסור מן המניין הן מהוות רק 20 אחוז.

 

בפאנל, אותו הנחתה כתבת הצרכנות והתיירות בחברת החדשות של ערוץ 12 לי אברמוביץ, בוגרת הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, השתתפו:

 • ד"ר שרון שחם, מייסדת ונשיאת  Karyopharm Therapeutics, בוגרת הפקולטות למדעים מדויקים, למדעי החיים ולניהול באוניברסיטת תל אביב
 • עו"ד שולמית גרי, מנכ"לית בנק ישראל, בוגרת הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן באוניברסיטת תל אביב
 • ציפי פינס, במאית ומפיקה, מנכ"לית ומנהלת אומנותית של תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר, בוגרת הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב

 

 

לי אברמוביץ הגיעה לאוניברסיטה היישר מהקיבוץ והרגישה שהגיעה לפסגת שאיפותיה: "כתבות ותחקירים רבים שעשיתי בתחילת הדרך, התבססו על השראה שקיבלתי מהלימודים בחוג לפסיכולוגיה ולתקשורת - רכשתי כלים שמשמשים אותי עד היום".

 

ציפי פינס סיפרה שהוריה, ניצולי שואה, ייעדו אותה להוראה "כי יש הרבה חופשות", ורק כשגיא היה בן ארבע החלה את לימודיה באוניברסיטה. "רציתי ללמוד תיאטרון אבל אמרו לי שזה לא מקצוע, זו דרך חיים... ולכן למדתי במקביל עוד מקצועות. שכחתי את הבית והייתי עסוקה רק בלימודים".

 

הדוברות  האחרות שאלו את ציפי איך היא מגיבה כשאומרים עליה שהיא אישה חזקה. "אצלי זה היה עניין של התפתחות, לא היה לי שום חלום חוץ מלהיות בתיאטרון, לא נולדתי כאן ועברית לא הייתה שפת האם שלי, הדברים קרו עם הזמן. לא נורא להיות חזקה, אין צורך להתבייש בזה".

 

שולמית גרי סיפרה ששירתה בלהקה צבאית, והייתה גם דוגמנית: ״גדלתי במושב קטן בגליל העליון, והיה לי חלום לעשות צדק ולהיות עורכת דין. האוניברסיטה זימנה לי אתגרים חדשים ולימודי המשפט העניקו לי כלים אנליטיים, שמשמשים אותי עד היום. 

במשך 17 שנים עבדתי במכון ויצמן, וב-8 השנים האחרונות במכון שימשתי כמנכ"לית המכון וסגנית הנשיא למנהל וכספים. בהמשך התמודדתי על תפקיד מנכ"לית בנק ישראל – ולשמחתי נבחרתי לתפקיד".

 

שרון שחם הודתה כי במהלך תשע שנות לימודי הכימיה ילדה את שני ילדיה, ודשא היא לא ראתה. "סביבת הלימודים העניקה לי את הכלי הכי חשוב - לחשוב. איך אתה ניגש לבעיה, מגדיר אותה ומציג פתרון. את זה אני מנחילה לעובדים שלי היום".

 

בנוסף, ציינה ש"בארצות הברית אנשים מאורגנים לפי ארגוני בוגרים של אוניברסיטאות ומאוד קשה להקים חברה בארה"ב, ועוד בבוסטון, כשאני שרון מרעננה, בלי קשר לאף אחת מהקליקות האלה. המזל היה שבעלי הוא מתוך העולם הזה, בקהילות של ג'ון הופקינז ומקומות נוספים, אבל בדיוק בגלל זה אני כל כך שמחה שארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב קם ויוצר את החיבור הזה גם בארץ. אני מקווה שיעשה עוד הרבה."

 

כולן הסכימו שהניהול הנשי שונה מהגברי במספר פרמטרים - החל מנאמנות למקום העבודה וכלה בשיטות ההקשבה; שהשנה האחרונה הייתה איומה ושלמדנו על עצמנו כנשים הרבה דברים.

הטיפ שלהן: "חשוב לחלום כי חלומות יוצרים מציאות, חלומות מחזקים ונותנים כוח. תגביהו את הרף בכל פעם מחדש".

 

בין הבוגרות והבוגרים שצפו באירוע בשידור חי:

השופטת דניאלה שריזלי, השופטת ורדה בן שחר, מנכ"לית נכסי געש אדוה רוגלין, יו"ר לשעבר ויצו העולמית רבקה לזובסקי, סמנכ"ל כספים בקבוצת קשטן דגנית מור–מרשק, יו"ר עמותת תן לפריון עפרה בלבן, מנכ"ל קבוצת פלזית-פוליגל עמיר אברמוביץ, סמנכ"לית הכספים לשעבר באל על דגנית פלטי ועוד רבות ורבים אחרים  

 

כהטבה מיוחדת, זכו משתתפות ומשתתפי האירוע בהקרנה מיוחדת של הסרט עטור השבחים "המועמדת המושלמת", המספר את סיפורה של רופאה צעירה מערב הסעודית, שמשקיעה רבות בעבודה בקהילתה הקטנה ולמרות זאת בכל יום מחדש נאבקת על כבודה ועל מקומה, רק בשל היותה אישה. היא מחליטה לעזוב את ערב הסעודית אך טעות רישום מונעת ממנה יציאה מהארץ. הסרט מקבל פה תפנית - כשהיא מגישה בקשה חדשה היא טועה ומגישה טפסים כמועמדת ל...ראשות העירייה. תחילה היא מנסה לבטל את הכל, אך כאשר היא זוכה לתמיכה מפתיעה מצד הנשים בעיר היא מבינה שקיבלה הזדמנות חד פעמית לעשות שינוי אמיתי. ייתכן שדווקא היא תהיה המועמדת המושלמת לתפקיד.

 

10 במרץ 2019: עדי סופר תאני, שרית פירון ולילך סיגן משנות את חוקי המשחק

ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב ממשיך במסורת ההצדעה לבוגרותיו עם מפגשים באנרגיה נשית לציון יום האישה הבינלאומי, ובשנת 2019 בחר את מועדון ה"איסט" התל אביבי לאירוע, אותו בחרנו לחגוג עם נשים שמשנות את חוקי המשחק.

 

בתחילת האירוע עלתה מנכ"לית תנועת הנוער כנפיים של קרמבו טליה הראל בז'רנו, בוגרת הפקולטה לניהול, לשאת דברים על אקטיביזם חברתי ונשים. אחריה נשא דברים נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' יוסף קלפטר, הקול הגברי היחיד באירוע, ואמר: "אוניברסיטת תל אביב פועלת לקידום הוגנות מגדרית ולצמצום אי השוויון העיקש בין גברים ונשים בסגל האקדמי, ובאופן ספציפי לעולמנו - נשים חוקרות. במסגרת היעדים שהצבנו לעצמנו כאוניברסיטת המחקר הציבורית הגדולה בישראל, אנו המובילים מבין אוניברסיטאות המחקר בישראל בנושא הוגנות מגדרית. אני קורא לכל הבוגרות לפעול זו למען זו, בוגרות למען בוגרות ובוגרות למען סטודנטיות. אם כל אישה תסייע לרעותה הכוח הנשי יתחזק".

 

במרכז הערב עמדה הופעה של הזמרת דיקלה, לא לפני ששלוש כוכבות-בוגרות ניהלו ביניהן על הבמה שיח על שינוי חוקי משחק כפי שחוו בעצמן: מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני, בוגרת הפקולטות למשפטים ולניהול, שותפה מנהלת בקרן הון סיכון סרקה פרטנרס שרית פירון, בוגרת הפקולטה למדעי החברה ולניהול והסופרת והעיתונאית לילך סיגן, בוגרת הפקולטה לניהול, שניהלה את השיחה.

 

 

 

בשיח, אותו ניהלה לילך סיגן, עלו האנקדוטות הבאות:

שרית פירון, שתרמה מלגה במסגרת קמפיין ארגון הבוגרים לגיוס 300 מלגות סיוע ל-300 סטודנטיות וסטודנטים, הסבירה את הרקע להחלטתה: "כשהתחלתי את הלימודים לא יכולתי ללכת אחרי הלב - רציתי ללמוד פיזיקה או רפואה, אך המצב הכלכלי לא אפשר לי. שבוע לפני תחילת הלימודים נרשמתי לראיית חשבון וכלכלה, אמרו לי שרואי חשבון עושים הרבה כסף וזה מה שהייתי צריכה. קיוויתי לחסוך – לפחות לסטודנט אחד – את מה שאני עברתי".

עוד סיפרה על תהליך קבלת ההחלטות אצל נשים: "החלטה נכונה באה גם מהבטן וגם מהשכל. זו הפילוסופיה שלי וזה מה שמייחד אותנו כנשים".

 

עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל, דיברה על השוני בין המנהל של פעם למנהל של היום: "לפני 20 שנה צ'יף צריך היה להיות צ'יף, זה עם השיער הלבן, שיודע הכל ושיש לו הכי הרבה ניסיון. אותו הצ'יף, היום, לא אמור להיות האיש הכי חכם בחדר, ואם זה המצב אז או שצריך לפטר אותו או את הנוכחים בחדר. הוא אמור להיות זה שיודע לייצר דיון ולהביא לידי ביטוי את הכוח של האנשים שהוא גייס. זה תפקיד יותר חשוב ומשמעותי מבעבר"

 

מי שנתנו חסותם לאירוע היו מותג רכבי היוקרה היפני לקסוס, אשר חשף באירוע, לראשונה, את הקרוסאובר האורבני החדש Lexus UX - עוד בטרם הוצג לציבור הרחב. באירוע השתתף דרור גורלניק, מנכ"ל החברה, שהוא בעצמו בוגר הפקולטות למדעי החברה ולניהול.

בעלי ומנכ"ל מותג האופנה הישראלי דניאלה להבי, אורי להבי, גם הוא בוגר הפקולטה לניהול, נכח באירוע והמותג העניק שי לכל משתתפות האירוע. כמו-כן, תרם מלגה במסגרת קמפיין ארגון הבוגרות והבוגרים.

בנוסף, נהנו הבוגרות מטיפולים אלטרנטיביים מאת "קמפוס ברושים".

 

לצפייה באלבום התמונות מהאירוע בפייסבוק>

11 במרץ 2018: אירוע ליום האישה הבינלאומי עם אלונה בר און וטלי מורנו

לכבוד יום האישה הבינלאומי בחודש מרץ 2018, קיים ארגון הבוגרות והבוגרים אירוע באנרגיה נשית בגן האורבני של תל אביב (האומן 17 אירועים). האירע התקיים בחסות החברות פיאט, ויסוצקי, סטודיו סי וגלידות נסטלה. בנוסף, נהנו הבוגרות מטיפולים אלטרנטיביים בחסות קמפוס ברושים. במרכז הערב עמד שיח בין שתי כוכבות-בוגרות: בוגרת הפקולטה למדעי הרוח טלי מורנו, עיתונאית ומגישת המהדורה המרכזית של חדשות 10, ובוגרת הפקולטה למדעי החברה והפקולטה לניהול ע"ש קולר אלונה בר און, יו"ר ובעלים משותפת של גלובס. לאחר מכן התקיימה הופעת סטנד אפ של אורנה בנאי.

 

 

בשיחה בין מורנו לבר און עלו האנקדוטות הבאות:

אלונה בר און סיפרה סודות מחדר דירקטוריון בנק לאומי בהנהגתה דאז של גליה מאור ושיבחה את האנרגיה הניהולית הנשית של מאור, שהעבירה ויטמין סי למי שמצונן והעירה באופן מתחשב לגברים שאיחרו לישיבה. "נשים פחות בשיטת ה"מגיע לי", וגם לא בטוח שהן אלה שהכי מודרות מהשיח. עסקים קטנים מודרים יותר לעומת הקהילה הלהט"בית, שמחובקת יותר".

טלי מורנו התעכבה על שיטות ויכולות הניהול הנשיות השונות לטעמה מאלה של הגברים. "אנחנו לא צריכות להתאים את עצמינו לעולם הקיים אלא להתייחס לאנשים כפי שהיינו רוצות שיתייחסו אלינו. שדרה ניהולית נשית מאפשרת לעובדות שתחתינו לפתוח ולשוחח על הדברים שמפריעים ולתפור אותם ביחד. אני נפגעתי לא מעט מהתנהגות שובניסטית והבטחתי לעצמי שלא אהיה כזאת. אני אעטוף ואחבק כשאזהה את מי שזקוקה לתמיכה. כל אישה שמגיעה לעמדת השפעה צריכה להעניק תמיכה לנשים שמתחתיה, כך יעשה השינוי".

 

לצפייה באלבום התמונות מהאירוע בפייסבוק>

8 במרץ 2016: מפגש עם השחקנית לימור גולדשטיין לכבוד יום האשה הבינלאומי

בחודש מרץ 2016 התקיים מפגש בסימן יום האשה הבינלאומי, ובו סיפרה שחקנית התאטרון, הטלוויזיה והקולנוע, בוגרת הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב, לימור גולדשטיין את סיפורה האישי. בין השאר סיפרה על משפטי מפתח מבית הוריה שליוו אותה בדרכה ועיצבו את אישיותה, כמו למשל שלא כדאי לשים את כל הביצים בסל אחד. עם זאת, סיפרה איך אהבת המשחק שלה ניצחה וגרמה לכך שלא נשמעה לכלל הזהב ושמה בסופו של דבר את כל הביצים שלה בסל המשחק.

 

את האירוע חתמה הופעה של הרכב 'השלושרות': איה כורם, רז שמואלי ומיכל גבע עם מופע מיוחד של שירי להקות ישראליות מכל הזמנים.
 

לצפייה באלבום התמונות מהאירוע בפייסבוק>

 

 

מחדשים קשר

לצורך איתור וזיהוי במערכת
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>